A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE

Filename: controllers/core.php

Line Number: 24

Blog Travelysta.pl | blog turystyczny, podróżne po Polsce - W podróż po Beskidach. Co warto zobaczyć? |

W podróż po Beskidach. Co warto zobaczyć?


Beskidy to jedno z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce, które sięga aż od Zachodniej Ukrainy po naszych południowych sąsiadów. Dziewicza natura, a także ciągnące się przez wiele kilometrów liczne ścieżki rowerowe i piesze to tylko kilka z powodów, dla których warto spędzić tutaj wolny czas.

Polskie Beskidy cieszą latem i zimą

Beskidy zaskakują swoim niepowtarzalnym charakterem przez cały rok kalendarzowy. To świetne miejsce do aktywnego wypoczynku przechadzając się wzdłuż krętych ścieżek oraz podziwiania niczym nie naruszonej natury.

Pod względem infrastruktury – Beskidy oferują doskonałe zaplecze noclegowe i sportowe; nie bez powodu każdego roku tysiące polskich turystów spędzają tutaj ferie zimą bawiąc się na miejscowych stokach narciarskich. Latem, Beskidy zamieniają się prawdopodobnie najpopularniejszy region odwiedzany przez kolarzy górskich i osoby uprawiające wspinaczkę górską.

Ustroń, Wisła oraz Szczyrk są jednymi z najciekawszych okolicznych miast, które chętnie odwiedzane są nie tylko przez gości indywidualnych, ale i zorganizowane grupy turystów z całej Europy.

beskidy

To musisz zobaczyć, odwiedzając Beskidy

Chociaż Beskidy większości z nas kojarzą się wyłącznie z górami, to turyście znajdą tutaj także wiele innych atrakcji, a w tym m.in.:

Górki Małe: „Chlebowa Chata”

Chlebowa Chata to prawdopodobnie ostatnie takie miejsce w Polsce. Niewielka chatka zlokalizowana w Górkach Małych zapewnia doskonały chleb wykonany według stuletniego przepisu miejscowych gospodarzy.

Poza niezapomnianym smakiem domowego pieczywa, odwiedzający to miejsce goście mogą sami spróbować jak kiedyś wypiekano chleb, ubijano masło i przygotowywało naturalny miód z okolicznej pasieki. Ze względu na ponadprzeciętne zainteresowanie tym obiektem turystycznym, termin odwiedzin należy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Babiogórski Park Narodowy

Babiogórski Park Narodowy to jeden z niewielu tak dobrze chronionych naturalnych parków w Polsce. Osoby, które zdecydują się na pieszą wycieczkę mogą podziwiać tutaj w sumie ponad 100 zróżnicowanych gatunków ptaków i 500 gatunków roślin. Babia Góra zaskakuje bogactwem flory i fauny, a przy tym pozostaje nadal tajemniczym i nieodkrytym miejscem.

Sopotnia Wielka (Beskid Żywiecki)

Sopotnia Wielka to niewielka miejscowość, która leży u stóp niewielkiego 10-metrowego, ale bardzo urokliwego wodospadu Sopotnia (objęty ochroną; wchodzi w skład polskich pomników przyrody).

beskidy, noclegi

Pozostałe atrakcje Beskidów

Poza tym – Beskidy kryją w sobie także wiele innych obiektów i miejsc, które warto zobaczyć. Na terenie gór zlokalizowano w sumie blisko 10 skansenów kultury i muzeów, kilkanaście zabytków starego budownictwa ludowego, a także mnóstwo jaskiń, głazów, zapór wodnych i szlaków rowerowych.

Dla osób aktywnych przygotowano także parki linowe, wyciągi narciarskie oraz salonu zabaw dla najmłodszych.