A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE

Filename: controllers/core.php

Line Number: 24

Blog Travelysta.pl | blog turystyczny, podróżne po Polsce - Zabytki Trójmiasta |

Zabytki Trójmiasta


Trójmiasto to bardzo atrakcyjny region leżący nad morzem znajdujący się w województwie pomorskim, a dokładniej nad Zatoką Gdańską. Swoim zasięgiem obejmuje on trzy dość interesujące ośrodki miejskie należą do nich Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Jest to również jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych jak też przemysłowych lecz zdecydowanie kluczową rolę posiada tu turystyka, ponieważ region ten jest to najciekawszy pod kątem krajoznawczym obszar naszego kraju. Co roku w Trójmieście pojawia się potok złaknionych słońca oraz nadbałtyckich, piaszczystych plaż turystów z najodleglejszych zakątków kraju, chociaż zagraniczni turyści również odwiedzają ten rejon.

Gdańsk

Gdańsk jest słynny nie tylko w Polsce, ale również na świecie ze swej pięknej architektury, bardzo ciekawej przeszłości i dużego bogactwa. Największym skarbem Bałtyku jest wspaniały bursztyn, który kojarzy się właśnie z Gdańskiem, zaś przepiękne bursztynowe ozdoby w Gdańsku można spotkać prawie na każdym kroku. Widać to zwłaszcza w czasie dorocznego Święta gdańskiego słynnego Jarmarku Dominikańskiego, gdy historyczny Trakt Królewski czyli Ulica Długa oraz Długi Targ, przemienia się w stylowe targowisko z nieprzeliczoną ilością kramików. Z kolei symbolem Gdańska jest oczywiście Żuraw. Kiedy mówimy o Gdańsku na pewno warto zaznaczyć tak znane miejsce jak Westerplatte.

Gdynia

Gdynia stanowi ważny port bałtycki i jest nowoczesnym miastem, nie posiada może zbyt dużo uroku lecz w zamian za to oferuje dużą ilość ciekawych atrakcji. Na pewno dla turystów ciekawa będzie wizyta w gdyńskiej marinie, ponieważ Gdynia gdzie znajduje się największy port jachtowy w naszym kraju uznana została za żeglarską stolicę Polski. Tutaj, oprócz pięknych jachtów oraz skromnych łódek zobaczyć możemy najwspanialsze żaglowce na świecie choćby słynny Dar Pomorza, jest one jednocześnie Muzeum drugim z kolei będzie inny żaglowiec Dar Młodzieży, który, do tej pory wypływa w rejsy. Poza żaglowcami w Gdyni koniecznie trzeba zobaczyć wspaniałe Oceanarium.Sopot

Sopot jest to typowy kurort nadbałtycki ze wspaniałymi plażami i znanym w całym kraju molo, bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Poza typowymi atrakcjami nadmorskimi jak plażowanie, promenada, pamiątki, rozrywka Sopot dostarcza czegoś więcej, znajdująca się tutaj Opera Leśna, co roku gości wyśmienitych artystów estradowych z Polski i całego świata.

Trójmiasto to także idealne miejsce dla miłośników przyrody, znajdziemy tutaj Trójmiejski Park Krajobrazowym, Jezioro Wysockie i Osowskie jak również pięknym klifem orłowskim czy sama Zatoka Gdańska.